ТАНИЛЦУУЛГА

А. БОЛОВСРОЛ, СОЁЛ, УРЛАГИЙН ГАЗРЫН ТҮҮХЭН ТОВЧООН

1956 он – Сурганы кабинет

1990 он- Судалгаа арга зүйн төв

1996 он – Боловсрол төв

2003 он – Боловсрол, соёлын газар

2016 оноос – Боловсрол, соёл, урлагийн газар

Үе үеийн удирдлагууд

  1. Ганжууржав 1956-1957
  2. П.Дэмбэрэл 1957-1963
  3. Ш.Нямжав 1963-1964
  4. Ж.Лувсандорж 1964-1969
  5. Б.Дагва 1969-1983
  6. Т.Ложоо 1983-1986
  7. М.Бөхбат 1986-1989
  8. Ц.Нацагдорж 1989-1995
  9. Л.Чадраабал 1995
  10. Г.Шаалай 1995-1996
  11. Ч.Алтансүх 1996-2000
  12. С.Лхамжав 2000-2011
  13. Д.Алтангэрэл 2011-2013
  14. А.Амгаланбаатар 2013-2016
  15. Ц.Мөнхбат 2016 оноос хойш